top of page

Share the amazing things customers are saying about your business. Double click, or click Edit Text to make it yours.

IM04.png
IM01.png

Share the amazing things customers are saying about your business. Double click, or click Edit Text to make it yours.

EX04.png
EX01.png

Share the amazing things customers are saying about your business. Double click, or click Edit Text to make it yours.

TR04.png
TR01.png

Share the amazing things customers are saying about your business. Double click, or click Edit Text to make it yours.

BL07.png
BL04.png
CHF.png

Bütün sektörlere,

binlerce çözüm.

Fuar Eşyaları

Fuar eşyalarınızın varış veya gidiş planlanmasını servis uzmanlarımız ile yapabilir, gümrükleme süreci tamamlanırken operasyon servisimizden işlemlerinizin son durumu hakkında anında bilgi alabilirsiniz.

GeçiciKabul.png

Supalan

Yüksek tonajlı ve hassas ürünlerinizi araçtan indirmeden veya antrepoya boşaltılmadan ilgili izinleri gümrük idaresinden temin ettikten sonra  ürünlerinizin muayenesini araç üstünde tamamlayıp gümrük işlemlerini sonlandırabiliriz.

SuphalanTır.png

Serbest Bölgeler

Serbest Bölge mevzuatı hakkında sizi bilgilendirebilir, Serbest Bölge'ye yapmış olduğunuz ürün satışlarında ihracat veya satın almış olduğunuz ürünlerin ithalat işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Atatürk Havalimanı Serbest Bölge

İstanbul Deri Serbest Bölge

Avrupa Serbest Bölge

Trakya Serbest Bölge

Serbest Bölge.png

Standartlara

Uygunluk Denetimine Tabi Ürünler

Kullanılmış

veya

Yenileştirilmiş

Eşya

TSE ve TAREKS Uygulamaları

İthalatını yapmak istediğiniz ürünlerinlerin standartlara uygunluk denetimine tabi ürünler olup olmadığını hakkında sizi bilgilendirebilir, eşyalarınızın Türkiye'ye varışı öncesinde sürprizler ile karşılaşmamak adına hangi dökümanların temin edilmesi gerektiği hakkında bilgi verebilir, ürünler varış yaptığı zaman denetim için ilgili başvuruları gerçekleştirebilir, fiziki denetim, numune alma ve deney süreçlerinin sorunsuz ve hızlı yürütülmesini sağlayabiliriz. 

Denetime tabi ürünlerini asıl eşyayı oluşturmak amacıyla ithal eden üreticilerimizin ilgili sanayi bakanlıklarından Üretim Girdisi Muafiyeti belgesi alınması konusunda yardımcı olabilir, eşyanın ithalatı için denetim başvurusunu muafiyet kapsamında tamamlayabiliriz.

CE Symbol.png
GeçiciKabul.png
GeçiciÇıkış.png

Kullanılmış veya Yenileştirilmiş Eşya

İthal etmek istediğiniz kullanılmış veya yenileştirilmiş eşyaların mevzuatı hakkında sizi bilgilendirebilir, eşyaların Türkiye'ye varışı öncesinde vergi çalışması yapabilir, Ticaret Bakanlığı'ndan izin belgesinin temin edilmesi için gereken belgelerin hazırlanmasında yardımcı olabilir, ilgili belgeler ile başvurunuzu yapabilir ve ürünlerinizin ithalat işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliriz. 

Fiktif (C Tipi Antrepo)

Fiktif Antrepo için başvuru işlemlerinizi yapabilir, fiktif alanınızda bulunan eşyalarınızın gümrük işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

fiktifalanı.png

Diplomatik Eşya

Diplomatik eşyaların muafiyetleri hakkında bilgi verebilir. İthal veya ihraç etmek istediğiniz eşyaların gümrük işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

DPE.png

Zati Eşya

Yurt dışında eğitim, çalışma veya uluslararası görev amacıyla ikamet ettikten sonra kesin dönüş halinde kullanılmış ev veya diğer eşyalarınızın gümrük vergilerinden muaf olarak ithal edilmesinde yardımcı olabiliriz.

vase.png

Paket Posta

İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü'ne gelmiş gümrüğe tabi küçük paketleriniz, özel kargolarınız ve zati eşyalara kadar her türlü eşyanızın gümrük işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

PP.png

Özel Kargolar için

Özel Hizmetlerimiz

Zirai ürünler, dondurulmuş ve soğutulmuş su ürünleri, deniz araçları, insani  yardım malzemeleri ve entegre tesislere kadar 50 farklı kategoride çeşitlendirilmiş özel kargolarınız için PETEK ekibi daima hazır.

VLBOS.png

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Servis uzmanlarımız bilgi almak istediğiniz konuda size yardımcı olabilirler veya çalışma saatlerimiz içerisinde ofisimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

bottom of page